Březen 2008

Něco o mně...

2. března 2008 v 16:04 | Iri |  O Iri
Ahoj. Říkám si Iri Yanssen Jakobsen. Svému pseudonymu vděčím díky své oblibě jistých evropských zemí. Celý nápad vymyslet si vhodný pseudonym vznikl při psaní jednoho příběhu, který stále není dopsaný a možná ani nikdy nebude, to uvidím až časem. Co se týká školy, chodila jsem na střední uměleckou, výsledky byly průměrné, snad lehce podprůměrné. Došlo na nedostatek motivace v oboru, či nechuť pracovat nad zadanými úkoly tak, aby se daly prezentovat na patřičné úrovni. Ohledně mých zájmů: mám ráda fantasy. Až děsivě moc a také všechno, co se toho týká - knížky, povídky, obrázky, filmy, obchody,... Nedovedu žít bez několika elementů života: církve, rodiny, přátel, překvapivě školy. Bez té by to nešlo. Jednou ze součástí mého života je také skauting, kterému se věnuji jen externě, jestli to tak mohu říct.

Taky doma chovám nějakou tu zvířenu, která je občas až moc divoká. Mezi ni řadím tři křečíky džungárské: Placku, Kulicha a Kobliha. Do těch méně zběsilých bych ráda zařadila vzpomínku na rybičky, které už své akvárko dlouho neobývají. A také vzpomínku na potkanku Miki a Kevinu a spoustu křečíků - Polly, Jocka, Kikina, Mikina, Lily a mnohé další...

Mým aktuálním cílem je: zvládnout zápis do prváku na vysoké a přežít prázdniny. Tím myslím: nevypadnout z okna při úklidu v paneláku během brigády.

Ze všeho nejraději poslouchám metal, ale jen určité druhy. Mými oblíbenými kapelami jsou Leaves´Eyes, Nightwish, System of A Down, Ador Dorath a Epica. Nepohrdnu ale ani irskou či keltskou hudbou nebo cimbálovkou.

V literatuře se moc nevyznám, přesto mám pár oblíbených: Don Bosco. Dále trilogii o Paksenarrion od Elisabeth Moon. Jak čas postupuje, čtu stále nové a nové knihy, takže objevuji nové tituly. Výsledkem bývá zhnusení, opovržení či katapultování přečteného titulu na můj pomyslný žebříček nejlepších knih. Momentálně jedno z prvních míst zabírá kniha Asfalt pana Kopřivy.

U umění zůstanu - na řadě je moje oblíbené umělecké dílo: je to překrásná růže ze skla, kterou mi vytvořil můj nyní již bývalý přítel.

Co vyloženě nesnáším? Jsou to hlavně předsudky, kterým, bohužel, velice často podléhám. Dále fotografie popových hvězd (a nejen těch) navlečených do odporných modelů, takže ve výsledku vypadají jako štětky. Můžu zmínit, že nesnáším pomluvy, nadávky, povyšování, alkohol a cigarety. Pokud ale někdo něco z toho použije, toleruji to. Chápu, že každý má vlastní názor a vlastní svobodu s rozumem. Neoblíbeným jídlem je u mě dršťková polévka.