Skaut a já

20. května 2008 v 15:52 | Iri |  Skauting
Do skautu jsem začala chodit někdy na jaře roku 2006. Je to už tedy pár let, ale jsem za ně vděčná a nelituji jich. Ocitla jsem se ve skvělé družince Sedmikrásek. Přijaly mě velmi pěkně, stejně jako i vedoucí. Pamatuji si, že když jsem přišla na svou historicky první schůzku, holky zrovna vyráběly kuličky z vlny. Tak to učily i mě, ale nějak se to zvrtlo a moje vypadala jako mutant. Jo, to byly časy.

Po nějaké době jsem s holkama absolvovala první světluškovské závody. Bylo to zajímavé, vtipné a i poučné. Akce se míhaly jedna za druhou. Ať už to byly zahajovací táboráky, tábory, víkendovky, vždycky měly všechny takovou tu zvláštní atmosféru. Hlavně tedy můj první tábor na Borsučí, kde jsem skládala světluškovské sliby prakticky po půl roce od první schůzky.

Od té doby se pro mne stal skauting se vším, co obnáší jedou z nejdůležitějších součástí mého života. Sice před nedávnem jsem procházela stejným obdobím temna jako v mém duchovním životě, ale zdá se, že se vracím zpátky. Možná to bylo pro něco dobré - člověk si uvědomí, že mu něco chybí a o to víc si toho váží.

To je tedy skauting z mého pohledu jako takový. Nemám sice skoro žádnou praxi v tomto "oboru", ale budu se snažit aspoň trochu se zorientovat v tomto úžasném společenství lidí.
 


Komentáře

1 jana | 18. listopadu 2008 v 12:19 | Reagovat

to asi všecky štve-pionýři pitomí     :-)))))))))))))))))))))))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama