Září 2011

Legenda III.

21. září 2011 v 13:30 | Iri Yanssen J. a Itachi-chan |  Moje F a spol.
Skutečný konec Dartha Vadera

Pro vysvětlení: Nuda v hodině, mě chytla pisatelská fantas, osoba vedle mne sedící se soustředila na něco jiného. Proto úvod typu: pojďme něco napsat - ne, nemůžu, sry. Poté se to ale rozjede.

-Uděláme nějakou povídku o Radiánovi a Paravánovi. Nebo Cirkulár a Regulár. Byl jeden pán.
-Gomen, ale budu to muset nechat na trochu jindy (možná už na občanku), protože mé myšlenkové proudy jdou teď úplně jiným směrem...
-A ten pán měl zelené ponožky.
-Mám mozek plný úplně jiných myšlenek...
-A ty ponožky se jmenovaly Zelené ponožky. A ty zelené ponožky se tak jednou zamyslely, jak ví, že jsou vlastně ponožky, a co je to ve skutečnosti zelená? Tak to fakt nemám šajn, ale prostě to věděly. Ale věděly, že je tady ještě něco jiného. Něco, na co si měly vzpomenout. Nejsou jenom ponožky, cítily to... Co by to mohlo být? Je to třeba... bavlna! To bude ono! Jsou vlastně bavlna! Jaké hluboké poznání. Jedna ponožka začala ale být skeptická. Bavlna? Obyčejná bavlna - tož to nedávalo smysl! Musí to být něco jiného... A vůbec, jen bavlna? Samotná? Určitě je tam ještě zlý, podlý polyester! Ta druhá ponožka se ale naštvala a vyštěkla: "Polyester není podlý, a už vůbec ne polyester!"
"A co to tedy podle tebe je?" Zeptala se vztekle druhá ponožka.
"Jsem tvůj otec," ozval se Darth Vader. A ponožky pochopily zlou pravdu. Upletl je Darth Vader za chladného zimního večera. Světelnými meči.
"Néééééééééééééééééééééééééééééééééééé!" Zařvaly ponožky. Řvaly tak hlasitě, že se zakuckaly vlastním lemem.
"Ale ano, nahlédněte do nitra svých vláken, a uvidíte, že je to pravda," řekl na to Darth Vader.
"To těžko ty debil, nemáme oči."
"To bylo myšleno obrazně, vy ignoranti!"
"Drž pec," řekla pec, která už je nemohla poslouchat. A tak do ní skočily, aby unikly Darth Vaderovi a taky trochu ze srandy. To byl sice pěkný způsob, jak spáchat harakiri, ale v peci nebyl oheň, protože měl odpolední pauzu. Byl tam ale popel, který je chtěl sníst. Nestihl to. Ponožky sežraly jeho. Ale pak je začala bolet bavlna, jelikož to nebylo dobré na trávení. Ale kuš. Popel je zdravý. Ale ne pro ponožky. Tak dobře no.
Ale pak přišel jejich úhlavní nepřítel -> smradlavé nohy! No to víte, když si Darth Vader sundá boty, které během natáčení ani jednou nesundal... Tak ponožky chtěly utéct... Ale jak? Normálně vzaly nohy na ramena. Ale Darth Vader jim byl v patách. Tak vytáhl své světelné meče.. Ale za běhu to nešlo tak jednoduše, což znamenalo, že si znova usekl nohy. Poskládal se jako puzzle. A tak si ponožky plácly bavlněným vláknem. A co teď? Najednou se ozvalo: "Otče! Ne! Neumírej, néééé! Co - kdo ti to udělal? Já to nebyl." Ano, přiběhl Luke Skywalker. A jeho pohled padl na dvě ponožky - skorovrahy! "Ty někoho máš? Tos mi jako neřek!"
"Jsou nemanželské," přiznal Darth Vader, "upletl jsem je svým svým světelným mečem."
"To néééé!" Řekl Luke Skywalker. "Já mám za sourozence - PONOŽKY?!"
"Je to tak," řekl Darth Vader a sklopil helmu. Trochu to s tou úklonou přehnal, tak mu spadla z hlavy.
"Néé! Otče!" Zařičel Luke. "Rychle si to nasaď, nebo zemřeš!"
"Nechcu. Víš, jak mi bylo, když mě žrala hlava? Ani podrbat jsem se nemohl..."
"Ale ty zemřeš!" Panikařil Luke.
"Synu, pochop. Chtěl bych se ještě aspoň jednou podrbat na hlavě."
"Když ti to udělá radost..." A Darth Vader se podrbal na hlavě. Pak umřel. Ponožky se smíchy vypáraly. A Luke si z jejich vlny, nikoli bavlny, udělal luxusní palčáky. A to je konec? Asi ano. Opravdová smrt Dartha Vadera zůstala radši utajena a vymyslela se nová, která se dala do Star Wars. Luke měl super rukavice. Všichni byli relativní. Relativně relativní.

Animační justice - 14 kruhů pekla pro nezvedence

9. září 2011 v 15:18 | Iri Yanssen J. |  Vzletné úlety
Každý, kdo zasluhuje trest, nechť se obrátí na seznam kruhů pekla, vytvořené animačními soudci. Výčet je jasný s tím, že čím větší je kruh, tím větší trest by si člověk zasluhoval.

1. kruh pekla je pro lidi, jenž jsou upištění
2. kruh pekla je pro osoby, kteří se opovažují nastoupit do vlaku z druhé strany, kde není nástupiště a tím předběhnou osoby slušně nastupující
3. pekelný kruh je pro paní Kučerovou, která je dále vedena v animačně-graficky-ilustračně-justičních záznamech jako "osoba v kruhu pekelném na samotce"
4. kruh pekla je vyhrazen pro osoby, které dopíjejí poslední kapky vody ze školních barelů
5. kruh pekelný je pro zloděje, kteří rádi zcizují převážně prsteny a sluneční brýle
6. kruh pro ty, kdož neplní sliby čokoládové (Kika)
7. pro ty, kdo bez příčiny projevují agresivně své nezajímavé názory na vaše chování
8. kruh pekelný. Zde se ocitají ti, jenž nenasytností svou nedostáli svých předsevzetí a pozřeli svačinu svou předčasně
9. kruh určen pro ty, kteří znevažují díla ostatních svými skalpely
10. pro ty autory prózy, jenž to zabalili předčasně a čtenáře nechali v kaši
11. kruh. Zde dominuje Kika. (Podruhé)
12. pro jedince jménem Kuś. (s kuší)
13. pro zbabělé vražedníky hrdliček
14. kruh opanovali ti, jež zapůjčené věci (tužky, gumy, propisky a řezáky) už nevracejí!

Animační justice k letem 2010, 2011, 2012

Zamyšlení nad metalem

4. září 2011 v 11:54 | Iri Yanssen J. |  Hudba a věci s ní spojené
Úvod
Nuda je velmi zlá. A často mne nutí psát ještě nudnější články o věcech, o kterých každý ví. Ale co bych neudělala pro to, abych měla blog aspoň trochu zaplněný a snažila se cvičit v psaní stále lepších článků? (Tím myslím, aby texty měly hlavu a patu, obsah je věc druhá). Dnes bych se ráda zaměřila na téma Metal. Chci jen podotknout, že metal je jeden z mých nejoblíbenějších stylů a na začátku jsem mu plně propadla. Pokud tedy máte čas, přečtěte si můj skromný názor. Děkuji.

Metalistů je v poslední době všude plno. Pro představu: jen na našem oboru poslouchá metal 8 z 9 lidí. A to je co říct. Fenomén metalové hudby a stylu se rozšířil strašně rychle. Snad proto, že lidé se cítí být víc tvrdí, drsní a opuštění, chtějí, aby je jiní litovali... Tedy mezi metalisty se najde spousta lidí, kteří jsou skvělí (např. celý náš obor, že)... Ale pokud člověk jednou propadne, je těžké se z takové "metalové" závislosti vyhrabat.

Vrátím se ale k pomyslné osnově zamyšlení. Teď něco k osobám, které metal přímo produkují. Míním tím kapely a jejich tvorbu, včetně toho, jak působí. Samozřejmě, že spousta kapel dosadila své texty do melodií těžkých, rychle se měnících, energických či temných jen proto, aby se zážitek z dané písně umocnil. Některé "žánry" metalu jsou ale mezi jinými hudebními styly dost propojené, což v důsledku znamená, že vzniká zvláštní mišmaš rapu, rocku, popu, vážné hudby a tak dál. Bohužel, najde se jen málo skutečně dobrých kapel, které toto sousto zvládají sežvýkat a vytvoří něco extrémně dobrého a originálního. Proto člověku, který se v metalu nevyzná může přijít, že některé kapely mají své produkty po hudební stránce velmi podobné či shodné. Zvláštní třeba je, že se mnozí fanoušci snaží své oblíbené počiny zařadit pod některý "druh" metalu. V důsledku vznikají úsměvné hádky o tom, že ti a ti nejsou gothici a tamti zase hrají jen speed metal. Co si budeme povídat...

Teď něco o samotných konzumentech. Metalisté, kteří poslouchají kapely zpívající v jiném jazyce, než je ten jejich, si ale málokdy najdou čas a prozkoumají, o čemže to vlastně všechno je. Myslím tím samotné texty jejich oblíbených písní. Nejednou mě překvapila slova písně, která po stránce melodie byla výborná, ale samotný obsah byl, s prominutím, až stupidní. Chápu, že já nemohu hodnotit, co vedlo skladatele k sepsání textu, jen bývám někdy trochu zklamaná. (Nechci se povyšovat, sama psát neumím). Bohužel se najdou i tací, kteří metal poslouchají jen proto, že metalisti nosí velmi výrazné oblečení a vypadají velmi drsně. Potom se dovedou navážet do jiných stylů, o kterých nic neví. (Každý přece zná nekonečný souboj Hip-Hopu a Metalu, že? Podle mě je to velmi trapné).

Dalším odvětvím bývají texty silně náboženské, proti náboženské, fanatické, diskriminační apod. K tomu mohu říct pouze to, že jestli se kapely chtějí svým postojem stavět vůči některé instituci, zaměření, a postoji jiných lidí, ať si, pokud možno, nejdříve o tom něco prostudují! Je lehké být zaujatý a mít předsudky. Ale ještě lehčí je zmanipulovat člověka, aby názor svých oblíbenců následoval.

Nemohu si odpustit jeden konkrétní případ, který mne šokoval. Nedávno jsem narazila na kapelu Dimmu Borgir. Znám ji po názvu už velmi dlouho, ale nikdy jsem se nesnažila ji poznat více. Teprve až jsem měla tu čest spatřit jeden z jejich videoklipů, rychle jsem si udělala obrázek o tom, co jsou vlastně zač. Jde jasně poznat jejich satanismus. Zvláštní jsou také jejich texty, když už jsem u toho, mohu zde jeden uvést.

My decent is the story of everyman
I am hatred, darkness and despair
My decent is the story of everyman
I am hatred, darkness and despair
Evoked and entertained through centuries
Wrathful and sullen--dormant still
The ferocity pervades everywhere
Waiting to be released at last
Hear my offering
Ye bastard sons and daughters
Share my sacrifice
Share my sacrifice
My decent is the story of everyman
I am hatred, darkness and despair
My decent is the story of everyman
I am hatred, darkness and despair
My decent is the story of everyman
My decent is the story of everyman
I am hatred, darkness and despair
My decent is the story of everyman
I am hatred, darkness and despair
Reconcile not with the fear of the snake
But embrace it as your own
Inject it's venom into your veins
And replant the seed that gives growth
Still shrouded in mystery
Until you arise above perception
A veil of ignorance is in motion
Continuing throughout generations
A veil of ignorance is in motion
Continuing throughout multiple generations
let me be the one that deliver you from the deceit
And back into perfect accordance with the laws of nature
The snake is notoriously tempting
But the snake is fair
What is worse than not knowing?
To live or disappear?
The ferocity pervades everywhere
Waiting to be released at last
Hear my offering
Ye bastard sons and daughters
Share my sacrifice
Share my sacrifice

Překlad:
Můj úpadek je příběhem každého člověka,
jsem nenávistí, temnotou i zoufalstvím.
Můj úpadek je příběhem každého člověka,
jsem nenávistí, temnotou i zoufalstvím.
Vyvolán a baven staletími,
rozhněván a zachmuřen - vyčkávajíc skrytě.
Zuřivost prostupuje vším,
čeká na své vypuštění.
Slyšte mou nabídku,
bastardi, synové a dcery,
sdílejte mou oběť.
Sdílejte mou oběť.
Můj úpadek je příběhem každého člověka,
jsem nenávistí, temnotou i zoufalstvím.
Nesmiřuj se se strachem z hada,
ale přijmi jej jako svůj vlastní.
Vstříkni jeho jed do svých žil.
Přesaď semeno, jež ti dává růst.
Stále zahalen v závoji tajemství,
dokud nepovstaneš nad vnímání.
Závoj nevědomosti je v pohybu,
prostupuje skrz generace.
(Závoj nevědomosti je v pohybu,
prostupuje skrz mnoho generací.
Nech mě být tím, jež tě přenese přes klam,
do dokonalého souladu se zákony přírody.)
Had stále pokouší.
Ale had je čestný.
Co je horší než nevědomost?
Žít nebo zmizet?
Zuřivost prostupuje vším,
čeká na své vypuštění.
Slyšte mou nabídku,
bastardi, synové a dcery,
sdílejte mou oběť.
Sdílejte mou oběť.


Co k tomu říct? Pozor, teď projevím své znechucení vůči takovýmto kapelám, tak snad mne moc nezlynčujete, pokud tady na to natrefíte. To, jak se rozmáhá satanismus je alarmující. Ano, stavím se silně proti němu, v tomto tolerantní nebudu. Je mi jedno, jestli mi někdo bude nadávat do Pánbíčkářky.
Neodsuzuji satanisty. Odsuzuji satanismus. Je ale spousta lidí, kteří ve vlivu Satana a jeho cházky velmi trpí. Mám ve své bezprostřední blízkosti osobu, která má potíže díky vlivu toho z dola. Nejsem sice naštěstí až tak obeznámena s jeho mocí, ale vím, co dokáže a mám husí kůži z toho, co se v poslední době děje. Ještě horší ale je, že k tomu přispívá každý z nás, protože nerozezná pravdu od lži. Poslední, co zde v tomto odstavci chci uvést je toto: Každý, kdo má rád metal se satanistickými prvky, je to jeho věc. Ale aby se nakonec nedivil, co to s ní dovede udělat. Zamyslete se, vy - převážně black metly - nezačali jste se chovat jinak od doby, co jste začali tento styl poslouchat?

Závěrem bych tedy chtěla napsat, aby si lidé, kteří poslouchají jakýkoli styl (přesto dosazuji metal, na ten jsem se chtěla zaměřit), aby si dali pozor na to, jak na ně působí, a aby se nenechali strhnout jeho vlivem až do krajních mezí. Jak se říká: všeho s rozumem! Tak se mějte krásně a zanedlouho opět napřečtenou.

Stránka pravdy

3. září 2011 v 10:31 | Iri Yanssen J. |  Zvláštní stránky, na které lze natrefit
V poslední době hledám svou vnitřní cestu. Tím nemyslím, že si vybírám od každého náboženského vyznání trochu, včetně různých názorů - patřím Kristu a jeho katolické církvi. Tím neříkám, že jsem dobrá křesťanka. Ale beru církev takovou, jaká je.
Když jsem tak jednou hledala na internetu nějaké informace o exorcismu a kněžích - exorcistech, jelikož Satanovo plémě se nám tu po světě rozlízá, jak se mu zachce (a že mu to jde vskutku snadno) a tito kněží jsou skuteční bojovníci proti Zlému, našla jsem jednu stránku, která mě uvedla do silných rozpaků, až slz. Její obsah je jasným svědectvím o existenci Satana a jeho přívrženců a jeho působení na lidi. Někdo si totiž dal tu práci, aby na své stránky hodil celou knihu Napomenutí z onoho světa - tedy tu knihu, která by se měla všude propagovat, ale neděje se tak. Děkuji tedy neznámému autorovi stránek, že něco takového uskutečnil. Řádkům, které se tam nalézají naprosto důvěřuji, jelikož mám ještě jiný pramen zdrojů, který Napomenutí z onoho světa spolehlivě dokládá jako pravdivé. Doporučuji tedy každému, kdo hledá, aby se na stránky s touto knihou podíval a přečetl. Ještě jednou díky autorovi stránek a samotnému autorovi knihy. A také P. Marii a Sv. Trojici, že usměrnili démony, abychom z toho mohli čerpat.

Název stránky: Napomenutí z onoho světa