Listopad 2011

V. Odkaz na knihu --> skutečnost?

20. listopadu 2011 v 21:58 | Iri Yanssen J. |  Řetězec poznání
V minulém článku jsem se zaobírala stránkami a knihou Napomenutí z onoho světa. V obsahu se nacházely odkazy na další knihy, které spolu nemají snad nic společného. Za pokus jsem nic nedala a vyhledala jsem si knihy Marie od Ježíše z Agredy (*), která měla údajně mnohé vize a dostávala poselství, které měla předat dál.

Jednu část Mariiných vizí jsem našla na internetu a stáhla. Je to výňatek. V úvodu bylo napsáno, že uvedené věci nám pomohou osvětlit leccos ze Zjevení svatého Jana. Myslím, že informace uvedené ve spise mi dovedly objasnit mnohem více (vzhledem k nastudování předchozích materiálů). Pokud jste nastudoval předchozí články řetězce, pomšimněte si, jak do sebe věci překvapivě zapadají.

Musím ale podotknout, že materiály může podle mne přijmout jen člověk otevřené a pokorné mysli.

(*) http://www.ulozto.cz/6289898/maria-z-agredy-pdf popřípadě si sežeňte i čtyři svazky známé jako Mystické město Boží.

Většina ví

6. listopadu 2011 v 14:00 | Iri Yanssen J. |  Názory, které jinam nezařadím
Mám krizi. A to safra velkou...

Častokrát jsem přemýšlela o lidských povahách a také o tom, jak je možné, že lidé dělají občas věci, které by do nich nikdo neřekl. Občasné šokování okolí (vzhled, chování, nedodržování mravních a etických zásad...) je v dnešním konzumním světě zcela běžné. Ale i přesto si často pokládám otázku: proč? Je sice pravda, že mnohdy lidé vlastně nevědí, co je k takovému konání vede, ale i tak existuje pojem rozum, který ale i tak zůstává často zmražen. Co už s tím kdo zmůže?

Velmi zajímavé je lidské chování ve společnosti, dále, když je člověk o samotě. Nakolik se lidská mysl a chování schovává za přetvářku může být občas zarážející. Znáte ten problém? Někomu něco uděláte, třeba nechtěně mu vylijete pití na šaty. Omluvíte se, dotyčný to vezme a řekne, že se nic neděje. Ale jak už to bývá, když se vzdálí a je v kruhu společnosti jiných osob, začne na vás nadávat, pomlouvat vás a tak dále. Docela hezkým příkladem mohou být díly kuchařské soutěže Prostřeno!, kde lidé nejprve hostitelovy pokrmy chválí, ale při soukromém hodnocení řeknou pravý opak. Na kolik je tedy chování lidí pravdivé?

To samé platí také o přátelích, na které docela dost spoléháte, ale v nejméně vhodnou chvíli vám podtrhnou nohy. Stává se to nejčastěji v dětství a dospívání, ale prakticky se s tím někteří mohou setkávat po celý život, takže bývají nedůvěřiví, frustrovaní a otrávení. Nesmím ale také opomenout jeden z možných důvodů, proč se to lidem stává: mohou si za to sami.

Myslím, že nemá smysl řešit tady podrobnosti, podobných příkladů bych zde mohla uvést na strany a strany... Nejsem psycholog, absolutně o tomto oboru nic nevím. Ale z dlouhé chvíle jsem byla (bohužel?) schopna vypotit tento článek. Snad se tedy nebudete zlobit.

Změna stylu na blogu

4. listopadu 2011 v 19:23 | Iri Yanssen J. |  !AKTUÁLNĚ!
Zdravím Tě čtenáři, kterýžto jsi zavítal na mnou spravovaný blog!

Pokud si budeš "listovat" ve starších rubrikách a článcích a přejdeš k těm novým, jistě s povšimneš jisté dramatické změny ve stylu, v jakém jsou články vedeny. Zaměřují se hodně na duchovní život, víru a věci s tím spojené. Je to dáno hlavně tím, že jsem objevila zcela nový svět, který mne velmi zaujal a nějakou dobu se mu chci proto věnovat. Blog je pro mne místem, který může zčásti sloužit i jako virtuální kartotéka a poznámkový blok. Ráda bych Tě tedy chtěla obeznámit, že nějakou dobu potrvá, než dosáhnu jisté mety, obsahující informace, které budu muset vstřebat a zpracovat právě zde. Teprve potom bych se ráda vrátila ke staršímu stylu. Děkuji za pochopení.

S přáním hezkého dne
Iri Yanssen Jakobsen.

Podvod?

4. listopadu 2011 v 15:21 | Iri Yanssen J. |  Názory, které jinam nezařadím
Kolikrát už jsem psala, že při hledání na netu člověk najde spoutu zajímavých věcí. Některé ho pěkně zvednou ze židle...

Stalo se, že jsem prostě hledala informace o sv. archanděli Michaelovi. Hledám hledám a vidím, co jsem vůbec nehledala (ostatně o tom to taky víceméně je, že). Jednoduše jsem se seznámila s poselstvím archanděla Michaela, které předává nějakým lidem. Četla jsem si některé z nich a byla jsem extrémně udivena. Snad v každém z nich bylo předání rad (údajně) od Michaela, jak pracovat s energiemi, jak se bránit pomocí světelných bublin, atd. atd.

Že by okultismus - ezoterika a služebník Boží? OMD, co to je?! Vezměme si třeba takové knihy Vassuly Rydén, tam je také sv. Michael, ale ten mluví naprosto jinak! Celou svou pozornost vztahuje k Bohu - Kristu. (O tom, jestli jsou poselství šířená Vassulou pravdivá, se tu dohadovat nebudu, já mám jasno). Nebo takové poselství z Garabandalu, nebo Michaelovo zvolání KDO JE JAKO BŮH? - když bojoval s Luciferem? Grr, skoro se mi až zvedl kufr, když jsem četla "ezo-poselství"...

Pokud jste si četli některý z článků a materiálů z rubriky Řetězec poznání, jistě si povšimnete, jak mnohé osoby (včetně přímého naznačování démony) odsuzují okultismus jako bránu potencionálního přímého setkání se Satanem a jeho odpornou zvrácenou a sobeckou mocí. (Tím myslím toto: naslibuje hory doly, podíl na svém království, ale on se nechce dělit). Proto si nemyslím, že by se služebníci Boží (andělé) dělili s lidmi o rady v takovéto oblasti. Přijde mi to prostě nějak podezřelé. Tma se umí schovat pod masku světla... Prostě si nedovedu představit, že by za něčím takovým stály nebeské kůry. To je tedy můj skromný názor, se kterým jsem prostě musela obtěžovat okolí. Děkuji.