Většina ví

6. listopadu 2011 v 14:00 | Iri Yanssen J. |  Názory, které jinam nezařadím
Mám krizi. A to safra velkou...

Častokrát jsem přemýšlela o lidských povahách a také o tom, jak je možné, že lidé dělají občas věci, které by do nich nikdo neřekl. Občasné šokování okolí (vzhled, chování, nedodržování mravních a etických zásad...) je v dnešním konzumním světě zcela běžné. Ale i přesto si často pokládám otázku: proč? Je sice pravda, že mnohdy lidé vlastně nevědí, co je k takovému konání vede, ale i tak existuje pojem rozum, který ale i tak zůstává často zmražen. Co už s tím kdo zmůže?

Velmi zajímavé je lidské chování ve společnosti, dále, když je člověk o samotě. Nakolik se lidská mysl a chování schovává za přetvářku může být občas zarážející. Znáte ten problém? Někomu něco uděláte, třeba nechtěně mu vylijete pití na šaty. Omluvíte se, dotyčný to vezme a řekne, že se nic neděje. Ale jak už to bývá, když se vzdálí a je v kruhu společnosti jiných osob, začne na vás nadávat, pomlouvat vás a tak dále. Docela hezkým příkladem mohou být díly kuchařské soutěže Prostřeno!, kde lidé nejprve hostitelovy pokrmy chválí, ale při soukromém hodnocení řeknou pravý opak. Na kolik je tedy chování lidí pravdivé?

To samé platí také o přátelích, na které docela dost spoléháte, ale v nejméně vhodnou chvíli vám podtrhnou nohy. Stává se to nejčastěji v dětství a dospívání, ale prakticky se s tím někteří mohou setkávat po celý život, takže bývají nedůvěřiví, frustrovaní a otrávení. Nesmím ale také opomenout jeden z možných důvodů, proč se to lidem stává: mohou si za to sami.

Myslím, že nemá smysl řešit tady podrobnosti, podobných příkladů bych zde mohla uvést na strany a strany... Nejsem psycholog, absolutně o tomto oboru nic nevím. Ale z dlouhé chvíle jsem byla (bohužel?) schopna vypotit tento článek. Snad se tedy nebudete zlobit.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama