Srpen 2012

Má první Missa Tridentina

31. srpna 2012 v 22:28 | Iri Yanssen J. |  Názory, které jinam nezařadím
Neděle ráno. Pro velkou skupinu lidí den jako který jiný. Ale další skupina prožívá každou neděli (a někteří z ní ještě i jiné dny v týdnu) něco speciálního. Mši. Ha ha ha, trapné, řekne si někdo. No, ať už má každý na mši nějaký názor, já bych ráda mluvila o mém zážitku.

Rozdíl

21. srpna 2012 v 0:08 | Iri Yanssen J. |  Názory, které jinam nezařadím
Dlouho mě udivuje, že si některé osoby nevšimly zásadního rozdílu mezi trojúhelníkem rovnoramenným a trojúhelníkem rovnostranným. Na první pohled tyto dva útvary vypadají dosti podobně, ale při lepším nahlédnutí zjistíme, že trojúhelník rovnostranný má všechny strany stejné délky, kdežto rovnoramenný tvoří dvěmi rameny výraznější špičku.

Zde máte jedinečnou možnost se o tom přesvědčit:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Rovnostrann%C3%BD_troj%C3%BAheln%C3%ADk
http://cs.wikipedia.org/wiki/Rovnoramenn%C3%BD_troj%C3%BAheln%C3%ADk

A když o tom mluví i wikipedia, tak už by to někteří mohli trochu pochopit.

Samozřejmě, že si dělám tak trochu legraci. Jde mi pouze o jednu jedinou věc: lidé, kteří propadli teoriím o tom, že každé oko v trojúhelníku je skutečně zednářské, se možná trochu pletou. Nejspíš se pletu já, ale mám ten dojem, že když navštívíte kostel a spatříte oko v rovnostranném trojúhelníku, je vše v pořádku a zobrazuje to přesně to, co má. Když ale někde uvidíte oko v rovnoramenném trojúhelníku, tak to už může nastat situace, že vidíte skutečně zednářský symbol. Nuž nezbývá už nic jiného, než popřát vám hezké ráno, dobrou noc.

Závěrečné slovo řetězce

18. srpna 2012 v 15:59 | Iri Yanssen J. |  Řetězec poznání
A je to tady. Rozhodla jsem se, že tedy řetězec skutečně ukončím. Nemám sice pocit, že tím moje objevování končí, nicméně jsem vypsala hlavní body, které mne vedly mou dosavadní cestou. Věru, byla to zatím docela zajímavá cesta. Od křesťanství, přes reiki, přes odcizení se Bohu až po "návrat". Stále mám problémy držet se dobrých pravidel, snažit se být skutečně dobrá. Mnohdy se poddám i těm zdola. Je to až moc často, abych byla přesná. Přesto mám díky vzpomenutí si na některou z těch věcí, které jsem objevila a prožila takové ostrůvky, díky kterým jsem ještě schopna jednou za čas zabojovat. Ráda bych tady zdůraznila pár věcí:
  • Jsem katolička. Věřím ve Svatou Trojici, ochranu Panny Marie, sv. archanděla Michaela, Gabriela a Rafaela, i všechny svatých.
  • Věřím v nebe, peklo i očistec, moc svátosti a modlitby i privilegia s nimi spojená.
  • Věřím v pravost zjevení a poselství z Fatimy i Garabandalu.
  • Chci zachovávat věrnost papeži.
  • Vím, že některé z materiálů, které jsem prostudovala a kterým věřím, nemusí být nutně podle církve autentická. Jestli se dopouštím naprostého úpadku do bludu, prosím upozorněte mne.
To je asi to nejdůležitější, co jsem chtěla říct. Mimo to, pokud se v této rubrice objeví ještě další články, budu je označovat jako "doplněk". Myslím, že půjde o další materiály, které mohu po prostudování doporučit. Pokud budete se mnou něco chtít probrat, napište mi nejlépe e-mail (je uveden v rubrice Aktuálně ve článku Čtěte a zbystřete). Ráda uvítám vaše připomínky a návrhy také zde v komentářích. Děkuji za trpělivost.

X. Videa o osobách, které byly na onom světě

14. srpna 2012 v 13:11 | Iri Yanssen J. |  Řetězec poznání
Jedna z věcí, která mi pomohla se nějakým způsobem zamyslet o svém dosavadním životě, bylo opětovné pozastavení se nad otázkou smrti. Vždy jsem věřila v existenci pekla, nebe a očistce. Věřím, že lidská duše existuje i po smrti těla, že je vystavena soudu a jde do jednoho z těchto třech míst. Lidé po celém světě popisují, že po své smrti odešli někam, něco tam viděli a potom se vrátili, bylo-li jim to dáno. Najde se i pár případů, kdy několik takových osob doslova uteklo hrobníkovi z lopaty. (Ano, už byly v márnici či rakvi a probudily se). O takových úkazech existuje i dost knih, já jsem četla tu od Raymonda Moodyho Život po životě (*). Někteří lidé říkají, že to není vědecká práce, nicméně vezměte v potaz alespoň tu práci s lidmi, kteří mu vypověděli své zážitky (a o ty tu přece jde, že). Tuto knihu najdete prakticky v každém pořádném antikvariátu či knihkupectví. K tištěnému slovu přidám i odkaz na pár videí, které jsem k tomuto tématu zhlédla (**).

(**) http://www.youtube.com/watch?v=D3NbKQnpPQs první ze série videí. Je jich samozřejmě o dost víc. (Jen pokud narazíte na výpověď Mary Katherine Baxter, tady už se zamyslete nad tím, jestli vám přijde zcela správné to, co říká. Já jsem četla i celou tištěnou verzi výpovědi a bylo tam několik věcí, které mne skutečně dostaly. Mimo to, zavrhla existenci očistce, takže myslím, že její výpovědi já zcela věřit nebudu).

Celkově bych ráda podotkla, že ve videích, na které jsem vám tady hodila odkaz, narazíte také na argumenty lékaře, takže si můžete vyslechnout obě strany.

IX. Výpověď exorcisty (všeobecné sdělení)

14. srpna 2012 v 1:13 | Iri Yanssen J. |  Řetězec poznání
-Rubrika půjde zřejmě do finiše. Tím nehodlám tvrdit, že už všechno vím a všechno znám. Právě naopak. Myslím, že již brzy uzavřu hlavní okruh mé cesty (zjištění, která jsem převedla do formy článků), během které jsem mnohdy bojovala sama se sebou, abych si uvědomila, na čí straně vlastně stojím. Vážený čtenáři, věřím, že vydám ještě několik příspěvků do této rubriky. Těch posledních pár, díky nichž se mi otevřela oči či mne nějak zaujaly. Co se bude s rubrikou dít dál, to si ještě rozmyslím, ale teď už k hlavnímu sdělení dnešní zprávy...-

Pojem exorcismus je v dnešní době docela populárním tématem. Hlavně ze strany kritiky. Ta je docela velká a ozývá se i z vlastních řad (křesťanských). Ve článcích III. a IV. jsem téma exorcismus už trochu nakousla, nyní bych řadu doplnila o výpověď exorcisty, který měl přednášky i u nás po republice. Jmenuje se P. Elias Vella, katolický kněz z Malty, františkán (*). Dám vám sem odkaz na brožuru, která vznikla. Jde o odpovědi P. Velly o hlavní myšlenky jeho přednášek a promluv z roku 1993 (**). Musím říct, že s tím, co je v brožuře uvedeno (vzhledem ke zkušenostem P. Velly a jeho oprávněným argumentům) zcela věřím. Přeji příjemné čtení.

Odkaz: (*) http://www.databazeknih.cz/autori/elias-vella-22102 krátce o tomto kněziOdkud už?

10. srpna 2012 v 21:42 | Iri Yanssen J. |  Postcrossing
Afrika: I
Austrálie: I
Bělorusko: IIII
Brazílie: I
Bulharsko: I
Čína: I
Finsko: II
Itálie: I
Japonsko: III
Německo: IIII II
Nizozemí: IIII I
Polsko: III
Rusko: IIII
Taiwan: III
Ukrajina: II
USA: IIII
Velká Británie: II

Kam už?

10. srpna 2012 v 21:41 | Iri Yanssen J. |  Postcrossing
Bělorusko: IIII II
Čína: I
Finsko: II
Indonésie: I
Maďarsko: I
Malaysie: I
Nizozemí: IIII I
Německo: IIII IIII
Polsko: III
Rusko: IIII I
Švýcarsko: I
Taiwan: II
Ukrajina: I
USA: IIII

Iri se baví

10. srpna 2012 v 21:26 | Iri Yanssen J. |  Postcrossing
Tak mám novou mánii. Nové hobby. Novou zábavu. Jmenuje se postcrossing a zatím to vypadá moc nadějně.


Diskuze? Spíš rudé pole!

9. srpna 2012 v 8:00 | Iri Yanssen J. |  Názory, které jinam nezařadím
Zaručený způsob, jak si tak nějak dobrovolně pokazit náladu je přečíst si diskuze pod články zpravodajských služeb o církevních restitucích nebo politice jako takové. To si člověk připadá jako v jednom velkém a hlavně rudém poli.