Září 2012

Prometheus (2012)

18. září 2012 v 18:41 | Iri Yanssen J. |  Filmy
Režie: Ridley Scott
Žánr: Sci-fi / Horor

Nuž, stalo se, že mě přítel ponechal jako oběť tomuto filmu. Tedy filmu Prometheus. Neměla jsem vůbec ponětí o čem to je, takže jsem to sledovala až do konce. No a nechápala jsem, proč jsem to vlastně udělala...

Satan v Illfurtu

4. září 2012 v 21:36 | Iri Yanssen J. |  Knihy
Autor: P. Sutter

Žánr: literatura faktu / náboženská literatura

Případů skutečné ďábelské posedlosti je relativně málo, ale přibývá jich. Kniha pojednává podobně jako Napomenutí z onoho světa o případu dvou posedlých. Šlo o chlapce Burnerovy, kteří ve velmi raném věku hostili ve svém těle démony a často zcela podléhali jejich útlaku. Nestalo se tak dobrovolně, ale díky jejich případu se mnoho lidí obrátilo. To je asi jeden z hlavních důvodů, proč se takové věci dějí. V knize můžete najít dosti cenné informace, záleží na tom, co hledáte.

Případ se stal kolem roku 1864 a pokračoval několik dalších let, než došlo k osvobození obou sourozenců. Udivuje mě, s jakou odvahou a razancí se proti skutečným démonům v rodině bojovalo. Myslím, že dnes by to nebylo až tak s pevnou vírou. Knihu mohu vřele doporučit, akorát ne zrovna pro ty, kdo v takovýchto tématech hledají senzaci.

Kniha je psána ve starším jazyce, takže občas narazíte na přechodníky (díky Žany). Ale není divu, první vydání knihy u nás se datuje do 30. let minulého století.