Listopad 2012

The Elder Scrolls V. - SKYRIM

19. listopadu 2012 v 19:59 | Iri Yanssen J. |  Hry (nejen) na PC
Skyrim je mnohými opěvovaná hra od tvůrců Bethesda Softworks. Vyšla v roce 2011 a hráče zaujme svou grafikou i rozmanitými úkoly.

Kuroshitsuji II.

18. listopadu 2012 v 13:47 | Iri Yanssen J. |  Anime a manga
Kuroshitsuji II. je pokračováním docela úspěšného anime. Tentokrát se nám děj odehrává hned na dvou polích současně. Na jedné straně šachovnice stojí mladý Alois Trancy se svým sluhou Claudem Faustem, na straně druhé Ciel Phantomhive se Sebastianem Michealisem. Ciel podléhá jisté indispozici, o které ví všichni, ale na přání Sebastiana drží jazyk za zuby. Tedy až do jisté doby, kdy se v Cielově blízkosti začnou dít divné věci a na scénu přichází nový konkurent. Děj obou je velice provázaný, takže i když jde o kratší sérii, akce je zde opravdu dost.

Rozsah: 12 dílů

Hudba: dejte mi čas, zpracuji co nejdřív

Klady: návrat k hrdinům první série, atmosféra je temnější a těžší, i přes délku 12 dílů se zde objevují vtipné scénky, děj silně působí na divákovu psychiku, zajímavý konec, super souboje s příbory

Zápory: já už to vícekrát říkat nebudu, ale zase tu bylo málo Grella! (ale i tak byl prostě super), začátek byl těžší na pochopení (zorientování se v ději)

Abych to nějak uzavřela. KS II. je fajn. Při dívání mi přišlo, že i když to má jen 12 dílů a každý trvá jen nějakých 24 minut, celé to trvá mnohem, mnohem déle. Byla jsem napjatá, jak to skončí, protože jsem zase četla spoilery. Děkuji těm ignorantům, kteří píší k hudbě na YTB komentáře, že ničí okolnímu světu jeho kousek napětí nejapnými poznámkami o ději. Nuž, i přesto jsem byla nakonec dost překvapená. Ti, kdo se bojí dívat na toto pokračování, neváhejte a jděte do toho. Stojí to za to.

Oblíbené postavy:
1. samozřejmě, že i tady to byl Grell
2. Claude Faustus... sice je to takový pavouk, ale přišel mi hezčí než Sebby (safra, že bych měla úchylku na postavy, které si ulízávají vlasy? Že Aizene?)
3. Lau - zelená mu sluší

Neoblíbené postavy:
1. hmmm... Sebastian se dal trochu do kupy, takže ho sem nenapíšu. Raději sem dám našeho malého sadistu Aloise
2. Tak, tady půjde Sebastian - trochu si polepšil

Tomuto pokračování dávám díky poněkud zmatenému začátku, ale zajímavému konci 91 %. Ten konec to prostě zachránil.

Co je to canc?

12. listopadu 2012 v 20:10 | Iri Yanssen J. |  Skauting
Canc je taková knížečka, zápisník, blok, kde si skauti zapisují své zážitky a dojmy z akcí, na kterých byli. Rozhodla jsem se, že budu do rubriky skauting postupně přepisovat zápisky z toho svého. Inu, v prvních letech jsem toho moc nenapsala, jelikož jsem ještě pořádně nevěděla, co tam dát. To je odůvodnění, proč budou první články slabší...

Kuroshitsuji

12. listopadu 2012 v 16:48 | Iri Yanssen J. |  Anime a manga
Kuroshitsuji (Černý sluha, jestli se nepletu) je příjemným počinem, který je plný násilí, lepších scének a vtipu. (Ano Grelle, jsi úžasný.) Vzhledem k tomu, že děj se odehrává v Anglii někdy kolem 19. století, setkáte se zde například s fenoménem Jacka Rozparovače atp. Hlavními hrdiny jsou zde Ciel Phantomhive, chlapec, na jehož bedra je naložena velká zodpovědnost. Je totiž pánem vlastního panství. Naštěstí má po svém boku ku pomoci sympatického sluhu Sebastiana. Tak a to je asi tak všechno do úvodu.

Rozsah: 24 dílů

Hudba:
opening : Monochrome no Kiss
ending 1: I´m Alive; ending 2: Lacrimosa

Klady:
Sympatický sluha, dobrý děj, děsiví záporáci, vtip, dobré zpracování (animace), skvělá hudba.

Zápory: Divné narážky na lechtivá témata (pravda, působí to vtipně), málo Grella.

Kuroshitsuji má ještě i druhou sérii, ta je ale pouze pro otrlé, kteří vydrží nerozcupovat vzteky každou věc kolem sebe. Možná bude i série třetí. Anime si můžete stáhnout např. na ulozto.cz. Online snad už jen na shirai.cz, nutná registrace.
Navíc, podobně jako u Bleache, byly vytvořeny muzikály. Až o nich budu vědět něco víc, dopíšu sem info.

Mé oblíbené postavy:
1. Grell - ach ta tvá uhozenost je prostě tak naivní, ale dokonalá
2. Under taker - ty jsi něco jako Urahara, viď? Ale směješ se hezky ha ha ha.
3. Fred Aberlain - prostě fajn vedlejší postava

Neoblíbené postavy:
1. Sebastian - je mi líto, že ho sem musím napsat, ale i když je sympaťák, spíš se mi znechutil...

Díky vtipným scénám a dobrým charakterům postav musím toto anime ohodnotit 90 %. Lepší by to bylo, kdyby Sebby nedělal kraviny. Toť můj skromný názor.