Black Rock Shooter

16. června 2013 v 1:09 | Iri Yanssen J. |  Anime a manga
Dostala jsem tip na zajímavé anime. Řekla jsem si, proč ne. Tak jsem začala koukat. A hned u prvního dílu jsem měla pocit, že tohle je konečně něco jiného. Inspirativního. Zajímavého.BRS je prostě poněkud netradiční. Tedy pro mně. Vše se odehrává mezi několika dívkami ze střední školy, které na sebe mají zvláštní vliv. Jejich vztahy se promítají do života "v jiné dimenzi" - dimenzi duše, která je protkána podivně mrazivou, až děsivou atmosférou, velkými zbraněmi a krutými souboji na život a na smrt.

Rozsah: 8 dílů

Opening: Black Rock Shooter - by Hatsune Miku (já věděla, že to je ona)
Ending:
Supercell - Bokura no Ashiato

Klady: Velký dojem na mě udělala neuvěřitelná animace. Hlavně tedy, když se děj odehrává v jiném světě. Jakožto člověk, který si zkusil, co to je uvést čmáranice na průsvitkách do pohybu, musím říct: to je teda mazec! Ti animátoři se u toho asi museli zbláznit. Mimo jiné se mi velice líbila linie příběhu o ptáčkovi, který na sebe bral barvy ze světů, kterými prolétal. Tato idea se prolíná celým příběhem. Také se mi velice zamlouvá, že na osm dílů byl příběh rozvržen velice přehledně, tedy že každý díl obsahuje tak akorát velký podíl děje. A nesmím zapomenout taky na zvukovou stránku - druhá dimenze byla děsivá.

Zápory: Tentokrát to bude poněkud zvláštní rozdělování osob mezi skutečným světem a postavami ve světě druhém. Chvílemi jsem se ztrácela a říkala jsem si: o co tady safra jde. Jinak ale vesměs nemám námitky.

Pokud se nudíte, nevíte, co s volným časem a máte možnost se kouknout na osm dílů tohoto anime, udělejte to. Nabízí se to ZDE. Snad vás taky zaujme. Hlavně první dva díly byly velice děsivé, tedy podle mé maličkosti.

A je to tady. Mé hodnocení. Samozřejmě není plnohodnotné, ale dovolím si jej použít i na toto anime. Když si přeberu všechny klady a zápory, vlastní dojmy a celkové vzezření a nápad, musím ohodnotit toto anime 75 %. Není to sice tolik, jako u jiných anime, ale celkový dojem mi kazí poněkud zmatený děj a velice podivné chování postav. Pokud bych však nad tímto zavřela oči, přičetla bych ještě patnáct bodů k dobru za zbytek děje. Tak to by bylo.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama