Trinity Blood

16. června 2013 v 17:53 | Iri Yanssen J. |  Anime a manga
Říkala jsem si, jestli přežiju další anime, ve kterém se vyskytují zubaté existence. Tak jsem se začala dívat, protože jsem na ytb našla jedno video, ve kterém byla jedna taková postava... A nakonec jsem to všechno nejenom přežila, ale ještě se mi to i líbilo.


Trinity Blood je anime z postapokalyptického světa, ve kterém jsou dvě hlavní sídla moci. Vatikán a Byzantské Impérium. V jednom jsou u moci terrané - lidé, ve druhém methuzalémové - tedy dlouhověcí upíři. A samozřejmě, že se na každé straně nacházejí individua, která se pojí do větších skupin, které mají za cíle zničit sotva znatelný mír mezi oběma druhy. Do toho všeho se zde objevuje hlavní postava otec Abel Nightroad, který je neuvěřitelné mačo, ale když se naštve, stojí to za to. A samozřejmě zde musí být zastoupení také ženské strany, proto můžeme sledovat vývoj postavy sestry Esther Blanchett, kterou Abel přivede na scénu z jednoho zapadákova a děj se sune vpřed. Téměř každá postava má nějaké své tajemství, které později vyplouvá na povrch.

Rozsah: 24 dílů

Klady: Nevím, čím to bylo, ale na toto anime jsem se dovedla dodívat, i když upírskou tématiku moc nemusím. Snad to bylo postavou Abela, který dělal mnohdy strašné kraviny. Tudíž usuzuji, že se autorům nějak povedlo vytvořit chytlavé částečky. Další pozitivum vidím také v množství historických prvků, realistických prvků a v tom, že autor si musel přečíst něco o sektách a podobných skupinách. Příliš mi nevadilo ani ztvárnění vatikánské vlády, protože u něčeho tak praštěného by se něco takového dalo čekat.

Zápory: Poněkud nudnější děj. Svým způsobem se dá předvídat, kdo se s kým popere a jak to celé (díky vzpomínkám hl. postavy) může dopadnout. Také konec samotný (myšleno posledních cca 5 minut) je poměrně zvláštní a já ho nějak nepobrala.

Jednou z možností, kde sehnat toto anime v originále s titulky je na uložtu. Nabízím odkaz, který ale po čase nemusí fungovat. Je to tady. Děkuji titulkářům. Zachránili jste mi divácký požitek.

Oblíbené postavy:
1. Abel Nightroad - je to prostě takový ten Ukitake typ,
2. Tres a Leon
3. Petros

Neoblíbené postavy:
1. Dietrich von Lohengrin
2. Esther Blanchett - Orihime typ, ale o něco víc schopnější,
3. Ion Fortuna
4. Peter a Wendy

Nevidí se tak často, aby někdo ze vzdáleného národa pojmenoval jednu z postav po našem bývalém prezidentovi. Takže až natrefíte na Havla, dejte si pozor. Celkově se mi líbily dobře promyšlené charaktery postav, ale zklamal mě trochu méně akční děj. Ale nebylo to až tak strašné. Tak tedy nakonec jsem se rozhodla, že TB ohodnotím za sebe 72 %.
 


Komentáře

1 Krakin Shikazu | Web | 25. června 2013 v 14:55 | Reagovat

Taky bych to mohla dokoukat *nejdřív D.Gray-Man a ten zbytek, nejspíš* Tres je fajn~^^ Já upíry poměrně ráda, ale taky mám nějakou představu, jak má takový upír vypadat a ne všechno na to sedí...tady mi to ale nijak nevadilo ^^
Jinak, děkuju za pochvalu ^^ (nelekni se, pokud půjdeš přes odkaz, že tě to hodí jinam- stěhuju blog a ještě tam nemám všechno skopírované ;) )

2 紋茶 | Web | 29. června 2013 v 21:28 | Reagovat

Ahoj! :)
Oficiálně se dopředu nemusíš učit nic, myslím. Neoficiálně je dobré umět kanu a třeba i nějaké znaky (se všemi čteními). Ale vše se tam budeš učit. :) Co se reálií týče, tak si můžeš nastudovat třeba to, co se normálně doporučuje k přijímačkám, viz co tu třeba uvádím já, ale není to nutné. Záleží na tobě. Někdo pak může mít problém, když se toho pak navalí hodně, ale to se asi stejně jednou stane, protože nemůžeš pořád studovat dopředu. :) Tak když máš dobré studijní předpoklady, tak to nějak zvládneš tak jako tak. A když ne, tak se obávám, že to zas dopadne opačně tak jako tak, takže bych to asi nijak extra nehrotila. :D :))
Tento rok brali myslím 60 lidí, v průběhu času odpadne tak polovina, možná i víc. Ale když pro to máš dobrou motivaci a nedělá ti problém se učit, tak to bude v pohodě. :)) Tam je problém, že se do OL hlásí hodně lidí, co o japonštině nic neví, nikdy ji nestudovali ani trochu, jen je baví anime a manga a z reálií neví nic, z jazyka nic a pak časem zjistí, že je to prostě těžké. Každopádně každý tu šanci má. Není to tak, že se plánuje vyhodit polovina lidí, jen prostě musíš udělat všechny testy. :)

3 紋茶 | Web | 1. července 2013 v 11:58 | Reagovat

Není zač, snad jsem alespoň trošku pomohla. Na manga a anime není nic špatného. :) Já většinu lidí, co znám, co se zajímají o Japonsko, tak ti se o něj zajímají taky právě skrze mangu a anime. Spíš je blbé, když se někdo tak nějak nadchne, přihlásí se tam a pak zjistí, že ho to třeba ani nebaví nebo že je japonština těžší, než si myslel(a). Ale myslím, že Olomouc je jednodušší než Praha. Co se bavím občas s lidmi z Prahy, tak to je fakt síla. :D Ale ani Olomouc není zadarmo (jak si třeba někteří lidé z Prahy myslí :D).
Každopádně myslím, že ten první rok je takový "cedník". Ale když jsi pilná studentka a baví tě to, tak to bude určitě ok. :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama