Abychom se neuchechtali k smrti, senpai!

30. října 2013 v 14:09 | Iri Yanssen J. |  Můj sen o Japonsku
Posledně jsem psala o tom, že nám naši starší kolegové pouštěli video na nomikai. Po dlouhém očekávání nám konečně nabídli finální podobu. Je naprosto geniální a velice děkuji všem, kteří video vytvořili.


Ve znakových cvičeních jsme začali psát první kanji, pokračujeme celkem raketovým tempem v gramatice, bavíme se na hodinách hospodářského zeměpisu. Někteří stíhají hrát Strongholda (jestli se mé oko nepletlo) během úvodu do studia jazyka, jindy jsem ubezpečováni, že na hodinách vůbec být nemusíme (tak určitě, sensei), jestli nás to nebaví nebo jestli chceme spát, ať jdeme domů. Jak pozitivní.

Jestli je tady něco, co mě drží v dobrém rozpoložení, tak je to myšlenka, že ono bude hůř. Učím se svým tempem, pravda, byť se neshoduje s tím, které po nás na výuce chtějí. No, jo, promiňte, já se to všechno jednou doučím.

V Olomouci objevuji časoprostorové díry - jednu zrovna máme v pokoji na kolejích: nachází se mezi mou židlí u stolu a židlí mé kamarádky. V důsledku toho slyšíme polovinu vyřčených slov naprosto jinak, když na sebe mluvíme. (A to jsme cca 1 metr od sebe.) Opravdu nejsme nahluchlé. Kdyby byl člověk nahluchlý, slyšel by spíše slovo podobného znění a jiného významu, ale když jeden řekne dejme tomu: "kredenc" a ten druhý mu odpoví: "cože, jaká dlaždice?", musí tady zákonitě být chyba v matrixu. Další časoprostorovou díru jsme objevily ve směru od budovy našich kolejí směrem na nádraží. Není přece možné, aby si člověk připadal, že jde roky a roky a přitom uběhne sotva pár minut. Ještě, že taková díra není i ve směru přes park a na hradby.

No dobře, to by pro dnešek asi stačilo. Připojím tedy zmíněné video. Ať se líbí. A když nebudete chápat nějaké souvislosti, buď si počkejte na to, až se na upol dostanete a zažijete některé věci na vlastní kůži (pokud to zvažujete), nebo se při nouzi nejvyšší poptejte autora. Enjoy!

 


Komentáře

1 Akiyama Kara | Web | 4. listopadu 2013 v 16:17 | Reagovat

Parádní video! :D Studen UPOLu sice nejsem, ale je mi důvěrně známá situace ve 2:10. :D W-sensei tu vypadá sympaticky. :-D

2 japanologie | 11. února 2014 v 14:30 | Reagovat

Čauky kolegyně, taky jsem "japanolog" na FFUP! =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama