Duben 2015

Ohlédnutí zpět

12. dubna 2015 v 14:53 | Iri Yanssen J. |  Názory, které jinam nezařadím
Pamatujete, jak jsem psala, že nemám náladu nic publikovat? Možná to ani není potřeba vědět, dlouhá doba mezi poslední větší aktivitou a současností je výmluvná až až. Rozhodla jsem se tedy napsat takové krátké ohlédnutí za dobou plnou zmatku a nechuti.

Bleach - manga progress

6. dubna 2015 v 0:15 | Iri Yanssen J. |  Anime a manga
Aktuální kapitola: 622

+SPOILERY+

Vzhledem k tomu, že uběhl řádný čas od doby, kdy skončilo Bleach anime a vychází jen manga, rozhodla jsem se udělat takový menší update.

Mnoho lidí si slibovalo od pokračování Bleache další úžasný nášup naprosto praštěného příběhu s ještě ujetějšími postavami a vtípky, které jsou na hraně perverznosti. Já jsem patřila mezi ně, i když jsem se už na počátku neubránila skepsi. Stačilo si totiž uvědomit, že první část příběhu je vlastně u konce, skončil mega boj - JENŽE - jak si u všech všudy Tite Kubo mohl myslet, že na to naváže stále aspoň trochu kvalitně, vzhledem už tak k častým chybám v základním ději?

To je záhada na entou.

Ale pokusil se o to. A tak světlo světa spatřil další arc, který má v úmyslu, pravděpodobně, vyrůst do dalšího giganta. Bohužel, od začátku jej provází velké zklamání, protože například ve svém mangafilním okolí neznám skoro nikoho, kdo by po pár kapitolách ve čtení pokračoval. A s podobnými reakcemi jsem se setkala i na netu. Myslím, že reakce jsou oprávněné.

Děj se vystupňoval od bezbranného Ičiga v podivnou válku "náckoidních" individuí proti chudákům starým známým šinigami. Každý mohl být sebevíc silný, ale houby platné, jak se zdá. To ději ohromně ubírá na autenticitě v rámci celkového příběhu. V ději se objevují pokrouceniny skutečností a pravidel, aby to autorovi hrálo do karet. V ději je také docela dost chyb. A jedna z věcí, která mě docela naštvala - všichni vypadají naprosto stejně. Protivníci chodí po skupinách, které se chovají stejně. Souboje končí vesměs stejně. Začínám si myslet, že Tite Kubo buď něco bere, nebo něco přestal brát. A asi vidí něco krásného na nacistickém Německu, kteréžto bylo za války spojencem Japonska, že... Ehm. Spekulace.

Navíc si dovolím prohlásit, že současný koncept je tak megalomanský, že by Tite Kubo musel být génius, aby přišel s něčím naprosto dokonalým a šokujicím. Podle mě čeká celou mangu fiasko. Ráda se ale nechám vyvést z omylu.
Prozatím však můj verdikt nad novým arcem zní: 15 %.